×
Rusia, 23 janar 2013
Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura ruse, Gjeneral-koloneli Valeri
Presidenti rus Vladimir Putin i premtoi Presidentit libanez, Michel Suleiman, se do t’u ofrojë çfarëdolloj mbështetjeje refugjatëve sirianë në Liban.
Në një konferencë të madhe për shtyp në Moskë Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov përmblodhi rezultatet e vitit të kaluar dhe përcaktoi drejtimet e punës së dikasterit diplomatik rus gjatë vitit 2013.
Ekonomia ruse nuk do të shembet pa të ardhurat e përfituara nga shitja e naftës, deklaroi në seancën plenare të Forumit Ekonomik Botëror në Davos Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvediev.
SHBA-të do të vazhdojnë t’i përmbahen Konventës Konsullore të
Në Davos filloi punimet Forumi Ekonomik Botëror, i cili tradicionalisht mbledh së bashku liderët politikë dhe përfaqësuesit kryesorë të botës së biznesit. Delegacioni rus në këtë Forum kryesohet nga Kryeministri Dimitri Medvediev.
Rusia do të vazhdojë partneritetin me Korenë e Veriut dhe Korenë e Jugut Rusia ë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
5
6
12
13
19
20
26
27