×
Rusia, 29 nëntor 2012
Anija e fundit me raketa "Dagestan" (Gepard class frigate Dagestan) iu bashkua Flotës Ushtarake Detare të
Përfaqësuesit e opozitës së brendshme siriane iu drejtuan Rusisë me nj
Këshilli i Sigurimit i OKB-së duhet të reagojë ndaj sulmit terrorist të së mërkurës në periferi të kryeqytetit sirian. Për këtë deklaroi Zëvendësministri i jashtëm i Rusisë Genadi Gatilov.
Prokuroria e Përgjithshme e Rusisë dërgoi në gjyq aktakuzën e çështjes penale në lidhje me auditorin e fondit “Hermitage Capital” të Sergei Magnitskit dhe kreut të fondit William Browder. Sergei Magnitsky u arrestua në vitin 2008.
Rusia, prokuroria, vepër penale
Meksika i dorëzoi zyrtarisht Rusisë kryesimin e “Njëzetëshes së Madhe
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
24
25