×
Rusia, 26 tetor 2012
Rusia dhe India janë plotësisht në gjendje për të zgjidhur problemet e bashkëpunimit tekniko-ushtarak. Kjo u njoftua nga Ministri rus i Mbrojtjes Anatoli Serdjukov pas takimit të zhvilluar me homologun e tij indian. Ministri rus tha se India është një partnere strategjike e Rusisë, e cila renditet në vendin e parë për sa i përket vëllimit të eksporteve ushtarake.
Rusia do të lëshojë deri në vitin 2016 12 satelitë "Glonass-M", të
Uashingtoni synon t’i sigurojë mbështetje qeverisë së re të Gjeorgjisë
Sipas informacionit të prokurorisë rumune, një shtetas rus u ndalua në një aeroport t
Përfaqësuesi Special i OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe për Sirinë Lakhdar Brahimi do të vizitojë Rusinë më 29 tetor.
Opozitarit të njohur rus Sergei Udalcov iu shpall akuza për përgatitje të trazirave masive. Siç njoftuan në Komitetin Hetimor të Rusisë, ai është marrë në pyetje si i pandehur dhe dha dëshmi të hollësishme.
Mirëdita, të nderuar miq!
Jam shumë i lumtur që më jepet mundësia të përshëndes pjesëmarrësit e Kongresit të IV Botëror të Bashkatdhetarëve. Takimet tuaja janë bërë tashmë një traditë e mirë dhe e rëndësishme. Kësaj here në Shën Petersburg janë mbledhur së bashku delegatë nga më shumë se 90 vende të botës.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27
28