×
Rusia, 16 tetor 2012
Trupat e Mbrojtjes ajrore-kozmike të Rusisë testuan me sukses iraketën interceptuese me rreze të shkurtër veprimi, njoftoi gazetarët përfaqësuesi zyrtar i Ministrisë së Mbrojtjes të Rusisë Koloneli Aleksei Zollotuhin.
Në qytetin më perëndimor të Rusisë - Kaliningrad, i cili do të presë ndeshjet e serisë finale të Kampionatit Botëror të Futbollit në vitin 2018, sportdashësit do të kenë mundësi të provojnë fatin e tyre në kërkimin e qelibarit dhe të degustojnë birrën tradicionale Königsberg.
Sot mbushet saktësisht një gjysmë shekulli që nga dita, kur një avion spiun amerikan zbuluoi në Kubë bazat e lëshimit të raketave bërthamore sovjetike dhe shpërtheu kriza e Karaibeve.
Përfaqësuesi zyrtar i Ministrisë së Jashtme ruse Aleksandër Llukasheviç qortoi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27
28