×
Rusia, 6 mars 2012
“Hej, Qiell, hiq kapelen!”, - thirri gjatë nisjes së fluturimit femra e parë kozmonaute në botë Valentina Tereshkova.
Rusia, Era e Kozmonautikës, kozmonaut, Valentina Tereshkova
Aeroplanmbajtësja ruse “Vikramâditya” (ish kryqëzori aeroplanmbajtës rus “Admiral Gorshkov”) do t’i dorëzohet Forcave Ushtarake Detare të Indisë më 4 dhjetor të vitit 2012.
Sipas të dhënave paraprake të KQZ-së, në zgjedhjet e fundit presidenciale në
Rusia po aktivizon përpjekjet për të gjetur një rrugëzgjidhje paqësore të krizës në Siri.
Kina është e gatshme për të zhvilluar marrëdhënie të gjithanshme me Rusinë dhe për forcimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat me të, deklaroi Ministri i Jashtëm kinez Yang Jiechi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
17
18
24
25
31