×
Rusia, 17 janar 2012
Misioni i stacionit ndërplanetar rus “Phobos-Grunt” përfundoi, pa filluar ende. Aparati që u drejtua për në Mars nuk doli në orbitën e duhur.
Klasifikimi afatgjatë i kredive të Rusisë mbetet i pandryshuar, në nivelin “BBB”. Një deklaratë të tillë bëri të hënën Agjencia Ndërkombëtare e vlerësimit financiar Fitch.
Pa marrë parasysh diskutimin e vazhdueshëm në komunitetin shkencor mbi karakterin e ndryshimit të klimës ne planetin tonë, vetë fakti i ngrohjes globale nuk diskutohet.
Ushtaraku, i cili u arrestua nga autoritetet e Kanadasë mbi bazë të dyshimit për spiunazh, ka shumë mundësi t’i ketë transmetuar informata sekrete shërbimeve të inteligjecës ruse, njoftoi të martën kanali televiziv kanadez CTV News.
Gjashtë përfaqësues të opozitës ruse, të përfaqësuar dhe jo të përfaqësuar në parlament, u ftuan të martën në një takim me Ambasadorin e ri amerikan në Rusi Michael McFaul.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
8
14
15
21
22
28
29