×
Rusia, 3 gusht 2011
Rusia vazhdon ti ruajë vetes pozitën e lideres globale në aspektin e nxjerrjes së elmazeve (diamanteve).
Nga konsolidimi i përfaqësuesve të nacionaliteteve dhe feve të ndryshme varet e ardhmja e Rusisë, deklaroi Kryeministri i Federatës Ruse Vladimir Putin në takimin në Kisllovodsk me rininë e Kaukazit të Veriut.
Qytetarët rusë mbajnë një qëndrim shumë më të mirë ndaj vendeve të huaja të largëta, ndërsa ndaj fqinjëve të afërt - Gjeorgjisë, Lituanisë dhe Letonisë -   provojnë njëfarë ndjenje skepticizmi.
Rusia në periudhën e viteve 2011-2012 do të eksportojë deri në 25 milionë ton drithëra. Një parashikim i tillë u shpreh nga Presidenti i Bashkimit të prodhuesve të drithërave të Rusisë Arkadi Zlloçevksi.
Aeroplani IL-76 për shkak të situatës emergjente që u krijua ndërmorri
Barack Obama dha një intervistë të zgjeruar për mediat ruse: Agjencinë ITAR-TASS, kanalin
Në marrëdhëniet Rusi-SHBA gjatë dy viteve të fundit është arritur një progres i jashtëzakonshëm, mendon Presidenti Barack Obama.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
6
7
13
14
20
21
27
28