×
Rusia, 2 gusht 2011
Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme e Rusisë (MSJ) dhe Fondi “Skolkovo” do t
Rubla ruse është nënvlerësuar jashtë mase. Në një konkluzion të tillë arritën ekspertët gjatë studimit të të ashtuquajturit Indeks Big Mac.
Kompanitë ruse të naftës po rrisin vëllimet e nxjerrjes së lë
Çështja e juristit të Fondit “Hermitage Capital Management” Sergei Magnitski, i cili vdiq n
Këtë mëngjes në qytetin Komsomolsk në Amur (Lindja e Largët e Rusisë) në një kopsht fëmijësh buçiti një shpërthim.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2011
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2011
6
7
13
14
20
21
27
28