×
Politikë 25 janar 2014

Moska paralajmëron SHBA-në kundër ndërhyrjes në ngjarjet në Ukrainë, deklaroi Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov në një intervistë me televizionin rus.

Aktivistët e lëvizjes shoqërore "Kauza e përbashkët" (russ. "Общее дело") zaptuan godinën e Ministrisë së Energjisë dhe Industrisë qymyrit të Ukrainës.

Protestat anti-qeveritare janë duke fituar vrull në të gjithë Ukrainën, njoftojnë mediat ukrainase. Protestuesit kanë zaptuar tashmë ndërtesat e administratave shtetërore në 8 regjione: atë të Kievit, Zhitomirskaja, Hmelnickaja, Rovenskaja, Ternopolskaja, Çernovickaja, Ivano-Frankovskaja dhe Lvovskaja.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2014
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2014
3
4
5
6
7
8
11
12
16
19
26