×
Politikë 1 janar 2014

Ambasadori palestinez në Republikën Çeke, Jamal Al Jamal, vdiq nga plagët e marra gjatë shpërthimit që ndodhi në banesën e tij.

Ambasadori palestinez në Republikën Çeke u plagos si rezultat i një shpërthimi të fuqishëm në Pragë, njoftoi Zëdhënësi i Ambasadës.

Që nga fillimi i vitit 2014 Rusia mori kryesimin e "Grupit të Tetëshes" - forumit joformal të liderëve të vendeve të industrializuara (SHBA-së, Rusia, Britanisë së Madhe, Francës, Japonisë, Gjermanisë, Kanadasë dhe Italisë me pjesëmarrjen e udhëheqjes së BE-së).

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në qytetin e Vollgogradit, ku në fund të vitit të kaluar ndodhën dy shpërthime që morrën jetët e 34 njerëzve.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2014
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2014
3
4
5
6
7
8
11
12
16
19
26