×
Politikë 14 qershor 2013
Fillimin e befasishëm të operacionit policor në shkallë të gjerë në Republikën Çeke Kreu i Departamentit për luftimin e krimit të organizuar, Robert Szlachta, e shpjegoi me faktin se njëri prej të dyshuarve po planifikonte të largohej nga vendi.
Detyra kryesore e "G-20" dhe presidencës ruse në veçanti është "garantimi i
Asistenti i Presidentit Juri Ushakov, pas deklaratave të autoriteteve amerikane mbi synimin e furnizimit me armë të opozitës siriane, njoftoi se momentalisht çështja e zbatimit të kontratës mes Rusisë dhe Sirisë për furnizimin e komplekseve "S-300" nuk shtrohet për diskutim.
Presidentët e Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, respektivisht Vladimir Putin
Qeveria e Moskës nga data 13-15 qershor merr pjesë në forumin e kryetarëve
Një "bombë" e re informative shpërtheu në Pragë: natën në të gdhirë të 13 qershorit njësitë e Departamentit për luftimin e krimit të organizuar ndërmorrën një kontroll të befasishëm në godinën e qeverisë.
Sipas fjalëve të Presidentit rus Vladimir Putin krijimi i këshillave të reja, fondacioneve dhe organizmave të tjera ndërkombëtare nuk do të jetë "kurë" për të gjitha problemet. Kjo është një qasje e gabuar.
Kreu i Komitetit të Dumës Shtetërore për Punët e Jashtme
Partia opozitare Social Demokratike e Çekisë do të përpiqet t’i paraqesë
Presidenti amerikan Barack Obama mori vendimin të furnizojë me armë opozitën siriane. Llojet e armatimeve, si dhe koha e dërgimit të tyre rebelëve ende nuk është bërë e ditur.
Dhjetra kilogramë ar dhe rreth 150 milionë kron cash (mbi 6 milionë euro) u konfiskuan nga
Policia çeke ka shpallur akuzat kundër 7 të arrestuarve pas kontrolleve në institucionet publike dhe private. Sipas të dhënave të aktivistëve të të drejtave të njeriut, ngjarja ka të bëjë me fushatën e luftës kundër korrupsionit.
Sot në Iran pritet të fillojnë zgjedhjet e 11-ta presidenciale. Postin në fjalë e pretendojnë 6 persona.
Pyetja.Ju po niseni për pjesëmarrje në Samitin e "Tetëshes së Madhe" jo vetëm si kryetar i një prej shteteve anëtare të “G-8”, por edhe si udhëheqës i vendit këtë vit kryesues në "G-20".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30