×
Politikë 13 qershor 2013
Informacioni mbi përdorimin e armëve kimike në Siri do të jetë nj
Në Çeki rreth 400 efektivë të njësisë së policisë për luftën kundër krimit të organizuar po kryejnë kontrolle dhe konfiskime të dokumenteve në disa dikastere federale, duke përfshirë edhe Ministrinë e Mbrojtjes.
"Ne besojmë se paqja konfesionale, harmonia ndëretnike dhe fetare janë baza për ekzistenc
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, po zhvillon bisedime paraprake me Suedinë
Bashkëpunëtorët e njësisë policore çeke për luftën kundër krimit të organizuar arrestuan një sërë anëtarësh të Partisë Civile Demokratike (PCD), njoftojnë mediat lokale.
Izraeli nuk do të mbështesë opozitën siriane, ai ka pretendimet e veta ndaj të dyja palëve të konfliktit, deklaroi sot në një konferencë për shtyp në Moskë Zëvendësministri i Jashtëm i Izraelit, Ze'ev Elkin.
Në Iran para zgjedhjeve presidenciale u shpall "dita e heshtjes", gjatë së cilës ndalohet çfarëdolloj agjitacioni. Iranianët më 14 qershor do të duhet të zgjedhin Presidentin e vendit nga 6 kandidatët e garës elektorale.
Sot në Moskë starton forumi ndërkombëtar "Njëzetëshja Civile" (Civil 20), në të cilin do të marrin pjesë përfaqësues të shoqërisë civile të vendeve të "Njëzetëshes së Madhe" ("G-20").
Ndërtimi i bazës ajrore ruse në Bjellorusi nuk duhet të shkaktojë kurrfarë reagimi negativ nga ana e vendeve të tjera, deklaroi për gazetarët Sekretari i Shtetit të Bashkuar të Rusisë dhe Bjellorusisë, Grigori Rapota.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30