×
Politikë 27 maj 2013
Nuk ka ndodhur asnjë ndryshim në kontratat e nënshkruara në sferën e bashkëpunimit tekniko-ushtarak midis Rusisë dhe Sirisë, deklaroi Ambasadori i Sirisë në Rusi, Riad Haddad.
Gjykata në Siçili nisi shqyrtimin e çështjes (rastit) të ngritur kundër
Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Navi Pillay, ka k
Autoritetet ukrainase janë të gatshme t’ia lënë kontrollin e gazsjellësve kryesorë Rusisë në këmbim të reduktimit të çmimeve të gazit.
Qeveria kolumbiane dhe grupi rebel i krahut të majtë FARC shpallën se ata kanë arritur të bien dakord për çështjen e reformës së tokës në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26