×
Politikë 24 maj 2013
Në kryeqytetin e Kirgistanit, Bishkek, pranë Ambasadës Amerikane u zhvillua aksioni i radhës me kërkesën për heqjen nga vendi të Qendrës së transportimeve tranzite "Manas". Organizatore të këtij aktiviteti ishin Partia e Gjelbër dhe Lëvizja Popullore Patriotike.
Bashkimi Afrikan po zgjeron sferën e veprimtarisë së vet, deklaroi Përfaqësuesi i Posaçëm i Presidentit të Rusisë për Afrikën, Mihaill Margellov.
Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përgatisin një sër
Rusia dhe Serbia nënshkruan një deklaratë mbi partneritetin strategjik në bazë të
Moska shpreson shumë që thirrja e Presidentit të SHBA-së, Barack Obama, për mbylljen
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, falenderoi Moskën për qëndrimin e saj
Serbia filloi përgatitjet për ndërtimin e seksionit të vet të gazsjell
Aktivistja, që kërkon mbylljen e burgut në Guantanamo, hyri në debat të ashpër verbal me Presidentin amerikan Barack Obama gjatë kohës së fjalimit të tij në Universitetin e Mbrojtjes Kombëtare në Uashington.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26