×
Politikë 23 maj 2013
Pjesëmarrja e Iranit në konferencën ndërkombëtare për Sirinë, të propozuar nga Federata Ruse dhe SHBA-ja, mund të jetë e dobishme, deklaroi të enjten Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes së Shteteve Arabe, Nabil Al-Arabi.
Dukja në Lindjen e Mesme e sistemeve ruse të mbrojtjes kundërajrore "S-300" (russ. "C-300")
BE-ja është tejet e shqetësuar në lidhje me rritjen e aktivitetit në objektet
Në Stamboll ka filluar konferenca e përfaqësuesve të forcave opozitare siriane. Supozohet se
Silvio Berlusconi dhe Vladimir Putin do të takohen sërish në ditët e ardhshme, shkruan gazeta ruse "Izvestia".
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë më 23 dhe 24 maj të vitit 2013 po zhvillon në Moskë konferencën ndërkombëtare "Aspektet ushtarake dhe politike të sigurisë europiane".
Sekretari i Këshillit të Sigurimit rus Nikollai Patrushev i përcolli Presidentit amerikan Barack Obama
Autoritetet amerikane duhet të mbështesin Izraelin nëse shteti hebre ndërmerr veprime ushtarake
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26