×
Politikë 14 maj 2013
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi udhëheqjen e Sirisë mbi pashmangshmërin
Rusia dhe Izraeli do të vazhdojnë kontaktet në nivelin më të lartë dhe
Në zgjedhjet në Pakistan pjesëmarrja e votuesve në disa zona ka tejkaluar shifrë
Rusia shpalli "persona non grata" diplomatin amerikan Ryan Christopher Fogle, të kapur nga kundërzbulimi i Sh
Një grup kongresmenësh amerikanë bënë thirrje për vendosjen e një embargoje globale ndaj furnizimeve të naftës nga Irani.
Një pjesë e konsiderueshme e popullsisë së Europës nuk ka më besim në Bashkimin Europian, dëshmojnë të dhënat e sondazhit të kryer nga organizata kërkimore amerikane Pew Research Center.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26