×
Politikë 10 maj 2013
"Ne po reduktojmë hap pas hapi numrin e armatimeve dhe municioneve, të cilat janë vendosur n
Perspektivat e marrëdhënieve bilaterale mes Rusisë dhe Britanisë së Madhe si dhe situata aktuale në Siri u bënë tema qendrore të bisedimeve në Soçi të Presidentit rus Vladimir Putin dhe Kryeministrit britanik David Cameron.
Gjatë këtij viti Japonia ka ndërmend të vazhdojë diskutimin e problemit territorial të Ishujve Kurilet Jugore (Lindja e Largët e Rusisë) me përfaqësuesit e qeverisë ruse, deklaroi sot Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, në emisionin e kanalit televiziv "Fuji Television".
Kryeministri i Republikës Socialiste të Vjetnamit, Nguyen Tan Dung, ka ndërmend të diskutoj
David Cameron deklaroi se është i lumtur për mundësinë që iu dha atij për të diskutuar me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin çështjet e marrëdhënieve dypalëshe dhe situatën në Siri.
Presidenti i SHBA-së Barack Obama më 18-19 qershor do të mbërrijë në
"Midis qytetarëve sirianë që kanë sjellë në spitalet tona ka edhe persona, të cilët janë lënduar nga arma kimike.
Ministri i Jashtëm rus në një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithsh
"Për fat të keq, tani për tani disa forca në Afganistan dhe p
Kryeministri britanik David Cameron mbërriti të premten në qytetin e Soçi (jugu i Rusisë) për një takim me Presidentin rus Vladimir Putin.
Të enjten Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, shprehu keqardhjen e vet në lidhje me faktin se grupi prej 15 ekspertësh ende nuk ka arritur të gjejë vendet, ku pretendohet të ketë patur sulme me armë kimike.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26