×
Politikë 2 maj 2013
Vendet europiane duhet të marrin parasysh mundësinë e shpërthimeve politike dhe revolucioneve p
Sipas fjalëve të Presidentit të Komisionit Europian Jose Manuel Durao Barroso, në jug të Europës është krijuar një situatë emergjente në sferën sociale, zgjidhja e së cilës nuk mund të shtyhet kurrsesi.
Sot në Budapest po zhvillohen bisedimet mes Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe atij hungarez Janos Martonyi. Po sot, pak më herët, Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë u takua me Kryeministrin e Republikës së Hungarisë Viktor Orban.
Koreja e Jugut i ka kërkuar leje SHBA-së për blerjen e avionëve pa pilot që në vitin 2005, duke njoftuar se ato janë të nevojshëm për misione zbulimi në marrëdhënie me Korenë e Veriut.
Komiteti i Parlamentit irlandez për marrëdhëniet e jashtme miratoi një apel adresuar
Koreja e Veriut "nuk do të heqë kurrë dorë nga programi i saj bë
Lakhdar Brahimi ka ndërmend të lërë postin e Përfaqësuesit
Lideri i Koresë së Veriut konsideron të nevojshëm forcimin e luftës kundër depërtimit të kulturës së padëshiruar, e cila helmon mendjet e njerëzve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26