×
Politikë 1 maj 2013
145 të riatdhesuar nga Siria mbërritën me një fluturim çarter në Republikën e Abhazisë, e cila ndodhet gjeografikisht në bregdetin e Detit të Zi. Që nga fillimi i konfliktit të armatosur në Siri, Abhazia ka pranuar rreth 400 refugjatë nga ky vend i trazuar dhe i shumëvuajtur.
Bota, Abhazia, refugjatë, Siria, riatdhesim
Pozicioni i Gjermanisë në lidhje me çështjen e dërgesave të armatimeve në Siri nuk ka ndryshuar.
Zëvendësministrat e Mbrojtjes të Rusisë dhe SHBA-së, respektivisht Anatoli Antonov dhe Jim
Serbia do ta njohë së shpejti Traktatin e Brukselit, pavarësisht qëndrimit të
Anëtarët e Asamblesë Kombëtare të Venezuelës u përleshën mes tyre në Karakas gjatë një seance parlamentare. Si pasojë e incidentit në fjalë u lënduan disa persona.
Bisedimet e Kryeministrit Ivica Daçiç dhe Zv. Kryeministrit të parë Aleksandër Vuçiç të Serbisë me përfaqësuesit e komuniteteve serbe në Kosovë dhe Metohi mbi njohjen e Traktatit të Brukselit dështuan. Kjo u njoftua sot nga mediat lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
4
5
11
12
18
19
25
26