×
Politikë 19 prill 2013
Negociatat për normalizimin e marrëdhënieve midis Beogradit dhe Prishtinës kanë

Shefi i delegacionit të Parlamentit Evropian për çështjet e bashkëpunimit me Ukrain

Problemi i Koresë së Veriut do të diskutohet javën e ardhshme në takimin e radhës të Këshillit NATO-Rusi, deklaroi të premten Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen.
Të premten në mëngjes në Asamblenë Kombëtare franceze përfundoi shqyrtimi i projektligjit, i cili u lejon çifteve të të njëjtit seks të martohen dhe të birësojnë fëmijë, njoftuan mediat franceze.
Këtë mëngjes ish-Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf, u paraqit vullnetarisht në Gjykatën e Islamabadit, ku u vetëdorëzua në polici.
Këshilli Kombëtar Zgjedhor i Venezuelës njoftoi të premten mbi vendimit për kryerjen e auditimit të rezultateve të zgjedhjeve presidenciale, njoftoi Agjencia e lajmeve EFE.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28