×
Politikë 12 prill 2013
Prokuroria e Hannover-it ka akuzuar për korrupsion ish-Presidentin e Gjermanisë, Christian Wulff, njoftoi të premten
Presidenti egjiptian Mohammed Mursi planifikon të mbërrijë për një vizitë zyrtare në Moskë javën e ardhshme, njoftoi të premten gazeta zyrtare egjiptiane "Al-Gomhouria".
Koreja e Veriut njoftoi për krijimin e Ministrisë së Energjisë Atomike. Ky vendim u
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, i bëri thirrje Liderit koreanoverior
I dërguari i Posaçëm i OKB-së dhe Ligës së Shteteve Arabe për Sirinë, Lakhdar Brahimi, ka ndërmend të japë dorëheqjen para 18 prillit, njofton sot gazeta libaneze "Al-Safir" me referim tek burimet diplomatike në Kajro.
Senati i SHBA-së ditën e enjte bëri thirrje për fillimin e debatit mbi ligjin e ri në lidhje me forcimin e kontrollit ndaj armëve në vend, njoftojnë ditën e premte mediat amerikane.
Autoritetet koreanojugore janë me të vërtetë të gatshme të zhvillojnë bisedime
Barack Obama deklaroi se ka ardhur koha që Koreja e Veriut të rreshtë kërcënimet për luftë dhe sulme bërthamore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
6
7
13
14
20
21
27
28