×
Politikë 21 mars 2013
Specialistët e OKB-së do të hetojnë situatën e lidhur me përdorimin e armës kimike në provincën siriane të Aleppo-s, njoftoi të enjten Sekretari i Përgjithshëm i organizatës, Ban Ki-moon.
Gjatë një vizite në Ramallah Lidershipi amerikan Barack Obama tha se Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbështesin idenë e krijimit të një shteti të pavarur palestinez.
Lideri i separatistëve kurdë Abdullah Oçalan, i cili po vuan dënimin me
Samiti i pestë i BRICS (BRIKS), i cili pritet të mbahet më 26-27 mars, mund të bëhet plotësisht fillimi i formimit të një blloku vlerëplotë ndërkombëtar. Për më tepër se rendi aktual botëror politik dhe ekonomik kërkon rinovim imediat.
Venezuela pezulloi përkohësisht përpjekjet për të normalizuar marrëdhëniet diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkak të ndërhyrjes së zyrtarëve amerikanë në punët e brendshme të vendit.
Presidenti i Serbisë Tomisllav Nikoliç për herë të parë i dha dor
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31