×
Politikë 20 mars 2013
Vizita e Kryetarit të Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping, në Moskë do të hapë një kapitull të ri në marrëdhëniet dypalëshe. Ekspertët e quajnë historik takimin e planifikuar për në 22 mars të udhëheqjes së lartë ruse dhe kineze.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai Qipros Nicos Anastasiadis diskutuan në një bisedë telefonike një
Ministri qipriot i Financave, Michalis Sarris, i cili kryeson delegacionin e vendit të tij gjatë vizitë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31