×
Politikë 18 mars 2013
Presidenti i Përkohshëm i Venezuelës Nicolas Maduro bëri një deklarat
Kryeministri rus Dimitri Medvediev deklaroi se Rusia do të detyrohet të bëjë ndryshime në marrëdhëniet e saj me Qipron në lidhje me vendosjen e mundshme të tatimit mbi depozitat bankare. Vendimin e autoriteteve të Qipros Kryeministri e quajti të çuditshëm dhe kontradiktor.
Egjipti është i interesuar t’i bashkohet grupit BRICS (BRIKS), pjesëtarë të të cilit janë Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut. Kjo u deklarua sot nga Presidenti i Egjiptit Mohammed Mursi.
Me ftesë të Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, Kryetari i Republikës të Kinës Xi Jinping më 22-24 mars pritet të mbërrijë në Rusi me një vizitë shtetërore.
Gjykata e Lartë e Indisë deklaroi se Ambasadori i Italisë, i cili ka ndihmuar në
Vizita e Ministrit të Financave të Qipros, Michalis Sarris, në Moskë, e planifikuar pë
Marrëveshja e re për thjeshtësimin e regjimit të vizave midis Rusisë dhe Bashkimit Europian do të lehtësojë dhënien e vizave me afat të shkurtër dhe të atyre me shumë hyrje.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31