×
Politikë 8 mars 2013
I Dërguari i Posaçëm i OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe p
Ministria e Jashtme e Kinës u bëri thirrje të gjitha palëve p
Parlamenti i Rigës (Këshilli bashkiak, Letoni) kërkoi sot falje publike për
Parlamenti polak refuzoi kërkesën e partisë më të madhe opozitare të vendit "Ligji dhe Drejtësia" për shpërbërjen e qeverisë aktuale të Kryeministrit Donald Tusk.
Opozita siriane ka filluar të sillet në mënyrë më konstruktive duke shprehur gatishmërinë e vet për dialog, theksoi Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një intervistë me radiostacionin BBC.
Letonia është e gatshme të garantojë kalimin tranzit të mallrave të aleatë
Të premten Kryeministri japonez, Shinzo Abe, përshëndeti miratimin e rezolutës së
Të enjten në një takim në Bruksel ministrat e brendshëm dhe ministrat e drejtësisë të vendeve të BE-së shtynë deri në fund të vitit 2013 pranimin e Bullgarisë dhe Rumanisë në zonën Shengen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31