×
Politikë 4 mars 2013
Dhoma e lartë e parlamentit çek votoi për fillimin e impiçmentit ndaj Presidentit Vaclav Klaus.
Gjermania do të vërë veton ndaj pranimit të Rumanisë dhe Bullgarisë në zonën Shengen.
Ish-Presidenti i Polonisë, fituesi i çmimit Nobel, Lech Walesa, u akuzua për nxitje të urrejtjes ndaj homoseksualëve. Ish-anëtari i parlamentit Ryszard Nowak dorëzoi një ankesë në Prokurori pas intervistës së Lech Walesa në një nga kanalet televizive të vendit.
Kryeministri serb, Ivica Daçiç, do të takohet sot në Bruksel me Kreun e Qeveris
Besimi që gëzon tek qytetarët e Rusisë Presidenti Vladimir Putin është, si dhe më parë, i madh. Një vit pas zgjedhjeve presidenciale iniciativat e tij i mbështesin 65% e të anketuarve. Arritje kryesore të Kryetarit të shtetit të intervistuarit e "Levada Center" quajnë faktin, se Putini ka arritur të rivendosë statusin e Rusisë si një fuqi e madhe botërore, të forcojë sundimit të ligjit, të ruajtjes së rendit, të rrisë pagat dhe pensionet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31