×
Politikë 1 mars 2013
Ministri i Financave i Irakut, Rafia al-Issawi, njoftoi se do të japë dorëheqjen. Mbi vendimin e tij ai njoftoi gjatë protestës antiqeveritare në qytetin e Ramadi, ku shumica e popullsisë është sunite.
Rusia mund të ndihmojë në ruajtjen e Sirisë si shtet, duke pasur parasysh unitetin e saj, strukturën e ndërlikuar me pakicat kombëtare dhe fetare dhe karakterin laik, tha një nga aktivistët e njohur të opozitës siriane Manaf Tlass.
Senati i Republikës Çeke në ditët e ardhshme do të dorëzojë një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese për shpalljen e Presidentit Vaclav Klaus tradhtar të atdheut.
Përbërja e re e sapozgjedhur e Parlamentit të Italisë është më e reja në moshë në krahasim me vendet e tjera të industrializuara.
Duke filluar që nga dita e sotme dhe deri në fund të marsit Rusia do t
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez "vazhdon të kryesojë qeverinë", deklaroi sot Zv/Presidenti i Republikës Nicolas Maduro në një miting të organizuar në kryeqytet.
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez vazhdon të drejtojë qeverinë. Kjo është deklaruar nga Zv/Presidenti i Republikës Nicolas Maduro. Ai përgënjeshtroi njoftimet e dukura në faqet e mediave mbi gjoja ndërprerjen e funksionimit të aparatit që e mbante gjallë Chavez-in. Ndërkohë vetë Lideri venezuelian për të tretin muaj me radhë nuk është dukur asnjëherë në publik.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
9
10
16
17
23
24
30
31