×
Politikë 22 shkurt 2013
Serbisë i ka mbetur pak kohë për zbatimin e marrëveshjeve të lidhura me krahinën e Kosovës, deklaroi Kreu i Delegacionit të BE-së në Serbi Vincent Degert.
Kreu i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, dhe
Drejtësia e Ukrainës duhet të justifikohet politikisht në qoftë se Ukraina d
Raporti i fundit i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Atomike (ANEA) p
Pala ruse ka ndërmend të vazhdojë dhënien e ndihmës së
Rusia do të mbështesë vendimin mbi përdorimin e "forcës s
Hillary Clinton i ka dërguar një letër Kryeministrit gjeorgjian, Bidzina Ivanishvili, në t
SHBA-ja bllokoi miratimin e projektit të deklaratës ruse për dënimin e sulmit
Zv. Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, i bëri thirrje amerikanëve të mbështesin propozimet e Barack Obamës në lidhje me kufizimin e shitblerjes së armëve, njoftoi të premten BBC.
Lufta në Siri do të vazhdojë pavarësisht nga fakti nëse do të largohet apo jo Bashar Al-Assad nga posti i Presidentit, deklaroi Kryeministri rus Dimitri Medvediev në një intervistë për gazetën braziliane "O Globo".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
9
10
16
17
23
24