×
Politikë 23 janar 2013
Vdekja e Ambasadorit amerikan në Libi, Christopher Stevens, në shtator të vitit 2012 ishte pasojë
Organizata Çlirimtare e Palestinës (OÇP) nuk pret në përfundim të zgjedhjeve parlamentare në Izrael krijimin e ndonjë "koalicioni për paqen" me palestinezët, deklaroi të mërkurën anëtari i Komitetit Ekzekutiv të OÇP, Hanan Ashrawi.
Autoritetet franceze janë të shqetësuara për faktin se ish-Kryeministrja Julia Timoshenko dyshohet p
Presidenti rus Vladimir Putin i premtoi Presidentit libanez, Michel Suleiman, se do t’u ofrojë çfarëdolloj mbështetjeje refugjatëve sirianë në Liban.
Presidenti francez François Hollande shpreson se Britania e Madhe do të mbetet anëtare e Bashkimit Europian, deklaroi të mërkurën Përfaqësuesja zyrtare e qeverisë franceze, Najat Vallaud-Belkacem.
Në një konferencë të madhe për shtyp në Moskë Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov përmblodhi rezultatet e vitit të kaluar dhe përcaktoi drejtimet e punës së dikasterit diplomatik rus gjatë vitit 2013.
Gjermania e sheh Mbretërinë e Bashkuar si një pjesë aktive dhe konstruktive të
Anëtarët e Komitetit të Ministrave të Sirisë, të kryesuar nga Kryeministri
I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Korenë e Veriut
Irani propozoi Kajron si vendin e zhvillimit të raundit të radhës të bisedimeve me gjashtë ndërmjetësuesit ndërkombëtarë, njoftoi ditën e mërkurë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Islamike, Ali Akbar Salehi.
Ushtarakët e Francës së bashku me ushtarët afrikanë po zhvillojnë
Britania e Madhe mund të zhvillojë një referendum për daljen nga Bashkimi Evropian n
SHBA-të do të vazhdojnë t’i përmbahen Konventës Konsullore të
Ministria e Punëve të Jashtme e Koresë së Veriut deklaron mbi synimin e vendit për të rritur potencialin e vet ushtarak dhe për të zhvilluar programin bërthamor, transmeton ditën e mërkurë Agjencia Qendrore Telegrafike e Koresë në njoftimin e vet.
Rusia është e gatshme për bisedime me udhëheqësit e rinj t
Rusia po mbyll stacionin e vet radar në Gabala, tha në një konferencë për shtyp mbajtur sot në MPJ e Rusisë në Moskë Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov.
BE-ja po demonstron një pozitë jokonstruktive në lidhje me rastin (çështjen) e transplantologjisë ilegale në Kosovë, tha Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov paralajmëroi kundër përpjekjeve për të sulmuar Iranin.
Çështja rreth "Koleksionit të Schneerson-it" nuk ka të bëjë fare me drejtësinë, mendon Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.
Të gjitha çështjet teknike dhe ligjore për kalimin në një regjim pa
Në konferencën vjetore për shtyp mbi rezultatet e punës së diplomacis
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një konferencë për shtyp kushtuar
Integrimi në hapësirën e Bashkësisë së Shteteve të Pavarura
Rusia do të vazhdojë partneritetin me Korenë e Veriut dhe Korenë e Jugut Rusia ë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
19
20
26
27