×
Politikë 22 janar 2013
Mbreti Hamad bin Isa al-Khalifa i propozoi fillimin e një dialogu forcave të ndryshme politike për diskutimin e të ardhmes së vendit.
Beogradi synon të arrijë marrjen e statusit të autonomisë për veriun e Kosov
Kosova, Serbia, serbët, autonomi
Zv. Kryeministri dhe Ministri i Financave i qeverisë së re japoneze deklaroi se të moshuarit duhet
Ish-Kryeministri i Rusisë, Eugjeni Primakov, në një emision në Radiokompaninë "Zëri i Rusisë" u shpreh si vijon: "Evropa po demonstron qartë se pa struktura mbikombëtare nuk mund të ketë integrim.
Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvediev, sipas axhendës së punës rezultoi ta kë
Ceremonia e 57-të e inaugurimit të Presidentit të SHBA-së u zhvillua pikë për pikë sipas skenarit të regjisuar në përputhje me traditat historike. Në orën 08.30 të mëngjesit Barack Obama dhe Joe Biden së bashku me familjet e tyre mbërritën për pjesëmarrje në shërbesën kishtare në një kishë të vogël pranë Shtëpisë së Bardhë. Pas kësaj të dy ata u nisën për në Capitol Hill.
Ish-Kryeministri i Rusisë, Eugjeni Primakov, deklaroi në një emision të Radiokompanisë "Zëri i Rusisë", se Rusia nuk kërkon largimin e menjëhershëm të Bashar Al-Assad, sepse ne mendojmë se ky është një hap i gabuar.
Eugjeni Primakov, ish-Kryeministri i Rusisë gjatë viteve 1998-99, vuri në dukje dje në një emision të Radiokompanisë "Zëri i Rusisë", se në vend është krijuar një situatë e re, e cila kërkon qasje të reja.
Në Izrael sot po mbahen zgjedhjet parlamentare, të cilat, siç pritet, sërish do të çojnë në fitoren e koalicionit qeverisës të kryesuar nga Kryeministri i vendit, Benjamin Netanjahu.
"Argenis Chavez mohon informacionin e përhapur nga Agjencia informative e SHBA-së “Associated Press”, sipas
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
19
20
26
27