×
Politikë 7 janar 2013
Papa Benedikti XVI i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për ndaljen e masakrës "pa fund e krye" në Siri para se vendi të kthehet në një "fushë rrënojash".
Një gjykatë në Kuvajt ka dënuar një aktivist të opozitës me dy vjet burg për fyerje të Emirit të vendit në microblog-un në Twitter.
Hugo Chavez do të mbetet Presidenti i Venezuelës edhe në qoftë se pë
Presidenti amerikan Barack Obama të hënën do të paraqesë kandidaturën
Presidenti afgan Hamid Karzai po niset drejt SHBA-ve për një vizitë tre ditore. Ai do
Qeveria kineze në mars të vitit 2013 do të paraqesë projekt-reformën e institutit të burgimit në kampet e punës pa gjyq.
Kryetari i Bordit drejtues të Google Eric Schmidt mbërriti sot në Korenë e Veriut. Schmidt mbërriti në Korenë e Veriut si pjesëtar i një delegacioni joqeveritar, i cili ka qëllime humanitare.
Sekretarja Amerikane e Shtetit Hillary Clinton ditën e hënë do të dalë në punë pas sëmundjes.
Departamenti Amerikan i Shtetit e quajti fjalimin e Presidentit të Sirisë, Bashar Al-Assad, përpjekje për t’u kapur pas pushtetit. Përfaqësuesja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Victoria Nuland, theksoi se administrata e Bashar Al-Assad ka humbur legjitimitetin dhe duhet të japë dorëheqjen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
19
20
26
27