×
Politikë 2 tetor 2012
Presidenti i Gjeorgjisë Mihaill Saakashvili pranoi humbjen e mbështetësve të tij në zgjedhjet parlamentare të Gjeorgjisë dhe deklaroi se partia e tij kalon në opozitë. "Për mua pikëpamjet e koalicionit “Ëndrra gjeorgjiane” ishin krejtësisht të papranueshme.
Samiti i liderëve të Rusisë, Pakistanit, Afganistanit dhe Taxhikistanit, i planifikuar për k
Rreth 17 mijë fletëpalosje koreanoveriore, në të cilat kritikohen veprimet e Seulit, u hodhën mbi territorin e Koresë së Jugut nga balonat me ajër, njoftojnë mediat vendase.
Në Japoni do të ndërtohet një central të ri bërthamor. Kompania-operatori J-Power morri vendimin të rifillojë ndërtimin e stacionit "OMA" në Prefekturën Aomori, pasi të marrë pëlqimin e autoriteteve lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2012
6
7
13
14
20
21
27