×
Politikë 4 shtator 2012
Hapi tjetër i Serbisë drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian duhet t
Në Vladivostok të Rusisë (Primorje) në prag të takimit të Bashkëpunimit
Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton ka ndërmend të diskutojë me autoritetet kineze problemin e ishujve të diskutueshëm në Detin e Kinës Jugore.
Sot në Charlotte, shteti North Carolina, hapet Kongresi i Partisë Demokratike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kongresi do të shpallë Presidentin aktual Barack Obama kandidat zyrtar të partisë në zgjedhjet presidenciale.
Bullgaria shtyu planet për t'u bashkuar me eurozonën për shkak të përkeqësimit të situatës ekonomike në Bashkimin Europian dhe pasigurisë për të ardhmen e tij.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
8
9
15
16
22
23
29
30