×
Politikë 25 qershor 2012
Dhjetra të arratisur nga Koreja e Veriut lëshuan të dielën drejt territorit të Republikës Popullore Demokratike të Koresë (RPDK) tullumbace me 50 mijë fletushka.
Presidenti rus Vladimir Putin po niset me një udhëtim dy-ditor në Lindjen e Mesme. Më 25-26 qershor Kryetari i shtetit rus ka në plan të vizitojë Izraelin, Autonominë Palestineze dhe Jordaninë.

Presidenti i sapozgjedhur i Egjiptit Mohammed Mursi deklaroi mbi besnikërinë e vendit të tij ndaj të gjitha obligimeve e traktateve ndërkombëtare. Këtë ai e artikuloi në konferencën e vet të parë për shtyp.

Sot do të zhvillohet vizita e parë në më shumë se shtatë vjet e Presidentit rus në Izrael.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30