×
Politikë 11 qershor 2012
Ish Udhëheqësi i serbëve boshnjakë Radovan Karaxhiç i kërkoi
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë më 13 qershor Iranin, ku
Fitorja e të majtëve dhe disfata e partisë në pushtet - i tillë është rezultati i raundit të parë të zgjedhjeve për Kuvendin Kombëtar të Francës. Ato u mbajtën të dielën. Në Dhomën e Ulët të Parlamentit, e cila destinohet të thotë fjalën e fundit në procedurat legjislative, do të zgjidhen 577 deputetë. Çdokush që ka marrë më shumë se 50 përqind të votave, ka fituar që në raundin e parë.
Në raundin e parë të zgjedhjeve parlamentare në Francë fitorja u korr nga socialistët - partia e Presidentit të ri të vendit François Hollande.
Sot në Serbi do të zhvillohet ceremonia e inaugurimit të Presidentit të ri të vendit Tomisllav Nikoliç. Nikoliç, i cili fitoi në zgjedhjet presidenciale të majit, mori zyrtarisht detyrën më 31 maj, por inaugurimi i tij do të bëhet vetëm sot.
Policia kiliane përdori gaz lotsjellës dhe makina me ujë për shpë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30