×
Politikë 1 qershor 2012
Presidenti francez François Hollande ka zëvendësuar kreun e njësisë që kujdeset për sigurinë e tij, duke emëruar për herë të parë në historinë e vendit një grua në këtë post.
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilluan bisedime në Berlin. Bisedimet u zhvilluan në rezidencën e Kancelares federale.
Në Egjipt çdo gjë është gati për shpalljen publike të vendimit gjyqësor për ish-Presidentin Hosni Mubarak.
Pas përfundimit të vizitës së tij në Bjellorusi Vladimir Putin do të vizitojë Gjermaninë, ku sot të zhvillojë bisedime me Kancelaren Angela Merkel.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
2
3
9
10
16
17
23
24
30