×
Politikë 28 maj 2012
Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë Boris Tadiç, i cili para pak kohësh u largua nga kolltuku i presidentit, është gati të bëhet kryeministër i qeverisë së ardhshme të vendit.
I dërguari special i OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe Kofi Annan mbërriti ditën e hënë në Damask, njofton kanali televizv shtetëror sirian. Pritet që Kofi Annan të zhvillojë bisedime me Ministrin e Jashtëm sirian si dhe me Presidentin Bashar Al-Assad.
Dhjetëra mijëra njerëz dolën në demonstratën antiqeveritare të organizuar nga sindikatat në qytetin më të madh të Marokut Casablanca.
Kryetari i Gjykatës Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë (International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia, ICTY) Teodor Meron në intervistën ekskluzive për Radiokompaninë "Zëri i Rusisë", tregoi për vendin e politikës në punën e ICTY, kushtet e mbajtës së të burgosurve dhe prononcoi emrat e atyre që kanë humbur jetën në burgun e Gjykatës.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
12
13
14
19
20
26
27