×
Politikë 9 maj 2012
BE-ja kremton sot Ditën e Evropës. “Projekti, i cili filloi me gjashtë vende
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të niset sot me një vizitë zyrtare në Kinë. Ai do të takohet me homologun e vet kinez Yang Jiechi dhe Zëvendës-kryetarin e Republikës Popullore të Kinës Xi Jinping.
Presidenti rus Vladimir Putin bëri thirrje për të mos harruar se si filloi t
Në SHBA, sipas rezultateve të sondazhit, Barack Obama parakalon kandidatin e Partisë Republikane Mitt Romney me 7% të votave.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
5
12
13
14
19
20
26
27