×
Politikë 23 mars 2012
Përgatitja për lëshimin e një sateliti artificial të Tokës në Korenë e Veriut hyri në fazën e vet përfundimtare. Për këtë njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme e vendit.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov shprehu keqardhjen e vet në lidhje me faktin, se shumica
I Dërguari i posaçëm i OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe Kofi Annan do të vizitojë Moskën dhe Pekinin këtë fundjavë për të diskutuar situatën në Siri.
Një muaj para raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, zhvillimet dramatike në Tuluzë mundet të ndryshojnë në mënyrë thelbësore qasjen ndaj fushatës parazgjedhore.
Presidenti francez Nicolas Sarkozy e konsideron të domosdoshme bërjen anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të Indisë, Gjermanisë, Japonisë si dhe një vendi nga kontinenti Afrikan.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
12
17
18
24
25
31