×
Politikë 2 mars 2012
Më 4 mars zgjedhjet presidenciale në Rusi do të monitorohen nga më shumë se
Më 5 mars në Uashington janë planifikuar bisedimet e Presidentit amerikan Barack Obama dhe Kryeministrit izraelit Benjamin Netanjahu. Tema kryesore e tyre është goditja preventive kundër Iranit.
Britania e Madhe mund të përfshihet në projektin e tubacionit “Nord Stream” (“Rryma Veriore”). Për këtë deklaroi Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin në takimin e ditës së enjte me kryeredaktorët e botimeve kryesore ndërkombëtare.
Kryeministri dhe kandidati presidencial i Rusisë Vladimir Putin zhvilloi një takim me kryeredaktorët e botimeve kryesore ndërkombëtare.
Pezullimi i dhënies nga Perëndimi të ndihmës ushtarake opozitës siriane do të mundësojë uljen e kryengritësve në tryezën e bisedimeve.
Në qytetin sirian Homs, të çliruar prej forcave qeveritare nga militantët, sot pritet të mbërrijnë përfaqësuesit e Kryqit të Kuq Ndërkombëtar (KKN). Ata do t’i japin ndihmë popullsisë vendore, do të sjellin medikamente dhe produkte ushqimore.
Riformatimi i marrëdhënieve të Rusisë me SHBA në aspektin që ka të bëjë me sistemin amerikan të mbrojtjes antiraket dështoi, por solli megjithatë fryte në sferën ekonomike.
Kryeministri dhe kandidati presidencial Vladimir Putin deklaroi, se nëse do të fitojë në zgjedhjet presidenciale të 4 marsit, ai nuk do të rreptësojë sistemin politik në Rusi.
Në fushatën zgjedhore presidenciale në Rusi po përfundon agjitacioni paraelektoral. E premtja është dita e fundit, kur kandidatët mund t’i drejtohen votuesve, të dalin me debate e deklarata në televizion, të zhvillojnë mitingje e tubime masive.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2012
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2012
3
9
10
12
17
18
24
25
31