×
Politikë 27 shkurt 2012
Beogradi ra dakort me Prishtinën për pjesëmarrjen e Kosovës në
Sociologët po nxjerrin përfundimet e punës së tyre të vështirë, të tensionuar para zgjedhjeve presidenciale në Rusi. 27 shkurti është dita e fundit e lejimit të publikimeve të ratings të kandidatëve në fushatën presidenciale.
Serbisë së shpejti do t’i jepet statusi i kandidates zyrtare për anë
Në realizimin e programit të pasurimit të uraniumit Irani mbështetet në teknologji të vjetëruara.
Shërbimi i Sigurimit i Ukrainës sot konfirmoi zyrtarisht informacionin në lidhje me ndalimin e terroristëve, të cilët po përgatisnin atentatin kundër jetës së Kryeministrit rus Vladimir Putin.
Në periudhën e fushatës presidenciale në Rusi nuk po bie vala e aktivitetit të tubimeve.
Më shumë se 20 udhëheqës të shquar të opozitës
Komandanti i forcave vullnetare iraniane “Basij”, Gjenerali brigadës Mohammad Reza Nakdi deklaroi se pë
Shërbimet speciale të Rusisë dhe Ukrainës kanë neutralizuar një atentat ndaj
Kina ka hedhur poshtë kritikat që i adresohen asaj nga ana e zyrtarëve amerikanë
Siguria në botë mund të garantohet vetëm së bashku me Rusinë dhe
Kryeministri rus Vladimir Putin shpreson se SHBA dhe vende të tjera do të marrin parasysh përvojën e hidhur të Libisë dhe nuk do të përpiqen të realizojnë në jetë skenarin e përdorimit të forcës ushstarake në Siri.
Zëdhënësi i Kryetarit të qeverisë ruse Dimitri Peskov e konfirmon, por nuk e komenton informacionin mbi parandalimin e tentativën e vrasjes së Vladimir Putinit.
Shërbimet speciale të Rusisë dhe Ukrainës minuan planet e terroristëve, të cilët po përgatisnin atentatin ndaj jetës së Vladimir Putinit. Për këtë njoftoi sot Kanali i Parë televiziv rus.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
5
11
12
18
19
23
25
26