×
Politikë 15 shkurt 2012
Komisioni Zgjedhor i qytetit të Moskës do të zhvillojë më 25 shkurt “provën gjenerale” të zgjedhjeve të ardhshme presidenciale. Siç tregoi Kryetari i Komisionit Zgjedhor të Moskës Valentin Gorbunov, në disa vendvotime të qytetit do të demostrohet procesi i votimit.
Presidenti Dimitri Medvediev  premtoi të paraqesë projektligjin për ndryshimet në rregullin e formimit të Dumës Shtetërore menjëherë pas takimit me udhëheqësit e partive politike të regjistruara. Ai u mbajt të mërkurën, më 15 shkurt.
SHBA-të dhe Britania e Madhe qëllimisht sabotojnë njohjen e pavarësisë së
Ukraina ka ndërmend të vendosë taksa të reja mbi bazën e Forcave
Ish Senatori Rick Santorum është bërë konkurrenti kryesor i ish Guvernatorit të Massachusetts Mitt Romney në luftën për të drejtën e përfaqësimit të Partisë Republikane në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
5
11
12
18
19
23
25
26