×
Politikë 13 shkurt 2012
Rusia përjashton ndërhyrjen nga jashtë në zgjidhjen e problemit sirian, deklaroi Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pas përfundimit të bisedimeve me homologun e tij arab, Sheikh Abdullah bin Zayed.
Investimet në sferën e arsimit do të bëhen prioritet i rëndësishëm buxhetor për Rusinë në dekadën e ardhshme.
Kryeministri dhe kandidati për president Vladimir Putin doli me artikullin e vet të pestë parazgjedhor kushtuar problemeve sociale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
5
11
12
18
19
23
25
26