×
Politikë 8 shkurt 2012
“Irani ka mundësi shumë të mira për t’i dhënë SHBA goditje kundërpërgjigjeje në mbarë botën. Aktualisht Amerika ka mbetur e mbërthyer në moçalin e Afganistanit dhe Irakut.
Kryeministri i ri rumun Mahai Rázvan Ungureanu përcaktoi përbërjen e qeverisë së tij.
Kandidadi presidencial, biznesmeni Mikhail Prokhorov, nuk përjashton mundësinë e pjesëmarrjes së
Komuniteti ndërkombëtar nuk duhet të paraprijë rezultatet e dialogut ndërsirian. Nj
Sot politikanët kryesorë në Perëndim dhe në vendet arabe komentojnë aktivisht bisedimet e zhvilluara mbrëmë të Ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov me Bashar Al-Assad.
Sot në Moskë do të zhvillohen konsultimet ruso-koreanojugore për çështjen bërthamore të Koresë së Veriut.
Richard John Santorum, ish Senatori nga Pensilvania, korri të mërkurën fitore në mes të kandidatëve për president të SHBA nga Partia Republikane në zgjedhjet paraprake (primary election) njëkohësisht në dy shtete - Missouri dhe Minnesota.
SHBA nuk e kanë hequr nga rendi i ditës çështjen e dhënies së ndihmës ushtarake grupimeve të opozitës siriane.
Misioni i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE) po fillon sot monitorimin e fushatës zgjedhore presidenciale në Rusi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
5
11
12
18
19
23
25
26