×
Politikë 7 shkurt 2012
Referendumi në Kosovë për mosnjohjen e autoriteteve të Prishtinës do t’i kushtojë shumë shtrenjtë Serbisë në aspektin politik.
Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov ka mbetur i kënaqur me rezultatet e
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad e ka siguruar Rusinë se është plotësisht i
Sot në debatet televizive të Kanalit të Parë televiziv rus do të “kryqëzojnë shpatat” në duel verbal dy kandidatë për president të Rusisë - Vladimir Zhirinovski dhe Vladimir Putin. Por Putin nuk do të marrë pjesë vetë në debatin televiziv.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm të Rusisë Mihaill Fradkov mbërritën në Damask për zhvillimin e bisedimeve me Presidentin e Sirisë Bashar Al-Assad.
Të shtunën e kaluar në Rusi startoi zyrtarisht agjitacioni paraelektoral. Ndoshta ngjarje kryesore e tij
Presidenti Rumun Traian Bashesku (Traian Băsescu) emëroi kryeministër të vendit tashmë ish Kreun e shërbimit të inteligjencës Mihai Răzvan Ungureanu. Tani këtë vendim duhet ta miratojë parlamenti.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm të Rusisë Mihaill Fradkov mbërritën në Damask për bisedime me Presidentin sirian Bashar Al-Assad.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe Kreu i Shërbimit të Zbulimit të
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
5
11
12
18
19
23
25
26