×
Politikë 23 janar 2012
Rusia do të përpiqet të arrijë rifillimin e bisedimeve mes Iranit dhe komunitetit nd
KQZ-ja planifikon të regjistrojë kandidatin për president të Rusisë biznesmenin Mikhail Prokhorov dhe t’i refuzojë regjistrimin guvernatorit të Rajonit Irkutsk Dimitri Mezencev.
Mjaft e larmishme dhe e mbushur plot me ngjarje të ndryshme doli fundjava e kaluar në tre vende evropiane. Kroatët iu përgjigjën në referendumin mbarëpopullor pyetjes: “A e mbështesni ju anëtarësimin e Kroacisë në Bashkimin Evropian?
Përfaqësuesit e MPJ të 27 vendeve të BE-së në mbledhjen e
MPJ e Britanisë së Madhe iu kërcënua autoriteteve skoceze me ndërprerjen
Mirëkuptimi multinacional është një nga kushtet kryesore të ekzistencës së
“Siria refuzon vendimet e marra kundër saj dhe beson se ato rrezikojnë sovranitetin e komb
Kryeministri Vladimir Putin propozoi krijimin e një strukture federale, përgjegjëse për zhvillimin
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
7
8
14
15
21
22
28
29