×
Politikë 10 janar 2012
Shtetet anëtare të BE-së morrën vendimin për ta afruar nga data
Rusia po përgatitet për fillimin e fazës aktive të fushatës presideciale (4 mars). Favoriti i garës - ish Presidenti dhe Kryeministri aktual i Rusisë Vladimir Putin po përpilon personalisht programin e vet zgjedhor.
SHBA do të dëshironin që negociatat me Rusinë në lidhje me mbrojtjen antiraket (MAR) të avanconin në mënyrë më të suksesshme, deklaroi Nënsekretari Amerikan i Shtetit për çështjet evropiane dhe euroaziatike Philip Gordon.
Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë William Daley dha dorëheqjen
Në qytetin e dytë më të madh libian Benghazi u njoftua mbi krijimin e Partisë së parë islamike për Reformën dhe Zhvillimin në vend.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2012
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2012
2
3
5
7
8
14
15
21
22
28
29