×
Politikë 24 mars 2011
Situata në Libi u bë çështja kryesore në rendin ndërkombëtar
SHBA filluan hedhjen e me tepër se 4 mijë marinarëve dhe këmbësorëve të vet të marinës në rajonin e Detit Mesdhe për mbështetjen e operacionit të koalicionit në Libi.
Koreja e Jugut filloi sot manovrat stërvitore ushtarake me përmasa të gjera, kushtuar përvjetorit të fundosjes së korvetës koreanojugore “Çhonan” (“Cheonan”) më 20 mars të vitit 2010.
Bombardimet e Libisë po vazhdojnë tashmë që prej një jave, por ata që marrin pjesë në operacionin ushtarak nuk kanë as një udhëheqje të vetme, as perceptimin strategjik të qëllimeve të këtij aksioni.
Rrugët e rifillimit të dialogut palestinezo-izraelit do të diskutojnë sot në Moskë Presidenti i Rusisë Dimitri Medvediev dhe Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu.
Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të zhvillojë sot konsultimet për situatën në Libi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
4
6
7
8
11
12
13
14
15
16
20
26
27
31