×
Politikë 23 mars 2011
Këshilli i Europës miratoi vendimin, i cili zgjeron sanksionet e aprovuara tashmë të
Parlamentarët rusë u bashkuan me kërkesat e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për ndërprerjen urgjente të dhunës në Libi.
Presidenti i Jemenit mund të japë dorëheqjen që në fund të vitit 2011.
Në Libi trupat e Muammar Gaddafit rifilluan luftimet ndaj qyteteve në lindje dhe në perëndim të Tripolit. Lideri libian nuk ka e humbur shpresën për kthimin e  kontrollit ndaj qyteteve Mistrat, Ez-Zintan dhe Axhabei.
Situata në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut u destabilizua nën ndikimin e teknologjive informatuive, deklaroi në Bishkek Zëvendës ministri i punëve të jashtme të Rusisë Grigori Karasin.
Në Kremlin nuk besojnë, se regjimi i Muammar Gaddafit është i gatshëm për negociata për ti dhënë fund dhunës, deklaroi në intervistën e vet për Agjencinë informative ITAR-TASS Ndihmës presidenti i Federatës Ruse Sergei Prihodko.
Në Moskë u zhvillua ura telekomunikative midis ekspertëve të Rusisë dhe Brukselit, t
Në NATO konfirmuan gatishmërinë e pjesëmarrjes në operacionet e koalicionit ndërkombëtar në Libi.
Kryetari i Asamblesë Parlamentare (AP) të NATO-s Carl Lamers doli për fillimin e dialogut midis
Çështja për rregullimin e situatës në Libi do të jetë
NATO po i demonstron gjithë botës dobësinë e vet. Brenda aleancës ekzistojnë divergjenca për sa i përket strukturës drejtuese politike të operacionit në Libi, mendojnë mjetet britanike të informimit masiv.
Rusia dënon si veprimet e Kryetarit të Libisë Muammur Gaddafi kundër popullsisë
Biniamin Netanjahu fillon vizitën e vet në Moskë, gjatë së cilës ai do të takohet me Presidentin e Rusisë Dimitri Medvediev. Shërbimi i shtypit i Kremlinit njoftoi, se negociatat do të zhvillohen më 24 mars.
Kryeministri i Federatës Ruse mbërriti në Serbi me një vizitë pune, gjat
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
4
6
7
8
11
12
13
14
15
16
20
26
27
31