×
Politikë 11 mars 2011
BE njohu Këshillin Kalimtar Kombëtar të Libisë si “ndërmjetë
NATO pret furnizimin e shpejtë të helikopterëve rusë në Afganistan, deklaroi Sekretari i
Për dhënien e ndihmës urgjente Japonisë, e cila e pësoi keq prej tërmetit shkatërrimtar, u shprehën të gatshme tashmë 25 vende, njoftoi Ministri i Jashtëm japonez Takeaki Matsumoto në Tokio.
Lideri libanez Muammar Gaddafi kërcënoi BE për të ndërprerë mbështetjen e luftës me terrorizëm ndërkombëtar dhe emigracion ilegal.
Samiti urgjent i kryetarëve të shteteve dhe qeverive të BE u hap në Bruksel.
Dimitri Medevdiev i dërgoi një telegram ngushëllimi Kryeministrit të Japonisë Naoto Kan në lidhje me fatkeqësitë natyrore që ndodhën në vend, njofton shërbimi për shtyp i Kremlinit.
BE mbështet ndërmarrjen e masave të “vazhdimit të përgatitjes nga
Vladimir Putin do të bëjë një vizitë pune në Rizanj, ku do
Grupi ruso-amerikan i punës për kontrollin mbi armatimet të komisionit presidencial shqyrtoi çështjen e fillimit të realizimit praktik të Traktatit mbi Armatimet Strategjike Ofevnsive (ASO). Në mbledhjen në Moskë u diskutuan çështjet e karakterit politiko-ushtarak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
4
6
7
8
11
12
13
14
15
16
20
26
27
31